Úvod > Obec > Aktuality > PODĚKOVÁNÍ ČLENŮM ZÁSAHOVÉ JEDNOTKY SDH

Datum ukončení:
1.10.2024

Poděkování

V souvislosti s povodňovou situací upřímně děkuji členům sádecké zásahové jednotky SDH pod vedením pana Petra Boštíka a členům povodňové komise za několikadenní obětavou práci, kterou odvedli na záchranu majetku našich spoluobčanů. Naši hasiči opět předvedli, že v krizové situaci se na ně můžeme spolehnout. Dopředu hlášenou živelnou pohromu nepodcenili a s dostatečným předstihem naplnili 300 ks protipovodňových pytlů pískem a většinu z nich rozvezli na již známá kritická místa. Společně s povodňovou komisí byli celý víkend v pohotovosti, sledovali situaci, případně čerpali vodu z ohrožených míst nebo pomáhali s úklidem spadlých stromů ze silnice či vodního toku. Po výrazném zvýšení hladin obou toků v průběhu neděle, rozvezli na ohrožená místa dalších 180 pytlů, které nám poskytl  HZS  Pardubického kraje, stanice Polička. S povděkem konstatuji, že díky vzorné přípravě nedošlo k vážným materiálním škodám. Ještě jednou děkuji všem zúčastněným za výbornou spolupráci na téměř profesionální úrovni, velmi si toho vážím a přeji nám všem, aby se podobná situace už neopakovala.

Zároveň informuji občany, že JSDH Sádek nabízí čerpání vody ze zatopených sklepů. V případě potřeby volejte prosím veliteli Petru Boštíkovi na tel. č. 608 218 385

starostka