Úvod > Obec > Aktuality > DOPRAVNÍ INFORMACE K AUTOBUSOVÉ DOPRAVĚ NA ÚZEMÍ PARDUBICKÉHO KRAJE

DOPRAVNÍ INFORMACE K AUTOBUSOVÉ DOPRAVĚ NA ÚZEMÍ PARDUBICKÉHO KRAJE

Datum konání:
16.9.2024
Datum ukončení:
30.9.2024

Dopravní informace k autobusové dopravě na území Pardubického kraje

Vážení cestující, dovolujeme si Vás informovat o opatřeních v autobusové dopravě, která jsou plánována na den 16.9.2024.  S ohledem na nepředvídatelný vývoj situace, berte prosím informace s rezervou. Autobusová doprava se bude přizpůsobovat aktuální průjezdností komunikací.

Níže uvedené informaci se týkají dopravních obslužností jednotlivých měst a obcí, a dotýkají se autobusových linek, které je obsluhují.   U jednotlivých lokalit jsou uvedeny instrukce, které obdrželi jak dopravci, tak dispečink IREDO.

1) lokalita Dolní Morava – termín ukončení a přesné místo omezení neznámé, průjezdnost dle aktuální situace; Bus pojede dle jř tam, kam mu to bude dovoleno, otočí se na vhodném místě a pojede zpět.

2) lokalita Hanušovice – termín ukončení a přesné místo omezení neznámé, průjezdnost dle aktuální situace; bus pojede dle jř tam, kam mu to bude dovoleno, otočí se na vhodném místě a pojede zpět.

3) lokalita Žichlínek-Rychnov na Moravě – termín ukončení a přesné místo omezení neznámé, průjezdnost dle aktuální situace; jako objízdnou trasu (je-li sjízdná pro bus) navrhujeme Žichlínek- Luková - Trpík - Mladějov- Rychnov na Moravě.

4) lokalita Vranová Lhota - termín ukončení a přesné místo omezení neznámé, průjezdnost dle aktuální situace;  nebude-li komunikace průjezdná začátek/konec na točně Vortová Lhota,Vranová = busy Pk, busy Ol.kraje = začátek/konec v křižovatce na Hartinkov (nejlépe ukončit v Kozově)

5) lokalita Unerázka - Chornice - termín ukončení a přesné místo omezení neznámé, průjezdnost dle aktuální situace; objízdná trasa Městečko Trnávka - Chornice po sil. II/371

6) lokalita Semanín - termín ukončení a přesné místo omezení neznámé, průjezdnost dle aktuální situace; objízdná trasa přes Č. Třebovou

7) lokalita Hylváty  - termín ukončení a přesné místo omezení neznámé, průjezdnost dle aktuální situace; objízdná trasa po sil. I. třídy

8) lokalita H.Újezd - termín ukončení a přesné místo omezení neznámé, průjezdnost dle aktuální situace. Linka 680816 objízdná trasa po II/359. Linka 680824 objízdná trasa Sebranice - Lubná - Zrnětín - Poříčí - Desná - D.Újezd.

9) lokalita Blížňovice, Blansko, Čankovice, Podbor, Mentour - termín ukončení a přesné místo omezení neznámé, průjezdnost dle aktuální situace. V případě neprůjezdnosti komunikace bez obsluhy.

10) lokalita Stašov - termín ukončení a přesné místo omezení neznámé, průjezdnost dle aktuální situace; objízdná trasa (je-li sjízdná pro bus) po sil. II/363 Polička - Pomezí-Rohozná

11) Trpín - termín ukončení a přesné místo omezení neznámé, průjezdnost dle aktuální situace; objízdná trasa Bystré - Nyklovice - Olešnice

12) lokalita Č.Milovy + Maksičky-Lačnov - termín ukončení a přesné místo omezení neznámé, průjezdnost dle aktuální situace; objízdná trasa z Telecího do Poličky případně přes Borovou a sil. I/34

13) lokalita - Lažany-Skuteč - termín ukončení a přesné místo omezení neznámé, průjezdnost dle aktuální situace; objízdná trasa z Předhradí do Skutče přes Zbožnov

14) lokalita Dvakačovice, Vejvanovice, Úhřetická Lhota, Úhřetice - termín ukončení a přesné místo omezení neznámé, průjezdnost dle aktuální situace. V případě uzavření poslední průjezdné silnice II/355 Hr.Týnec-Dvakačovice je jediná možná objízdná trasa jen po sil. I/17. Linka 650608 = Hr.Týnec-  Kočí - obchvat I/37 - Pardubice,hl.nádraží.

15) lokalita Luže  !!!

Naprostá absence informací. Veřejně dostupné zdroje se v informacích rozchází. Z tohoto důvodu je na pondělí 16.9.2024 zavedeno toto opatření:

a) linka 680830/3,7,2,8 - jede z Proseče do Chrasti přes Skuteč

b) linka 620782 - sp. 1 a sp. 2 zrušen bez náhrady; pro ostatní spoje objízdná trasa Chroustovice - sil. I/17 - Hr.Týnec - sil. II/355 - Luže

c) linka 620785 - všechny spoje do 12:00 hod jsou zrušeny. Ostatní provoz bude upřesněn v pondělí dopoledne dle aktuální situace.

d) linka 700927 - Bělá, Radim, Lozice bez obsluhy.

e) obsluha okolí Jenišovic je závislá na průjezdnosti po sil. II/305. Situace se neustále mění.

V Pardubicích dne 15.9.

oddělení dopravní obslužnosti